BOŽIĆNI DUH U OŠ PODTUREN

Učenici i učitelji Osnovne škole Podturen posljednji su dan nastave proslavili integriranim danom na temu ''Komunikacije i spretnosti na drugačiji način'' i prigodnom božićnom priredbom za sve mještane.

Integrirani dan za učenike viših razreda osmislile su pedagoginja Martina Jalšovec i učiteljica matematike Milena Mikulčić. Učenici 5.ab, 6.ab, 7.ab i 8. ab sudjelovali su u radionici znakovnog jezika ( vodile članice Udruga gluhih i nagluhih osoba Međimurske županije, Vlado Pavičić, Snježana Vuković), šivanja čestitki (Milena Mikulčić, Irena Tot), popločavanja ravnine i matematičkog lega (Ružica Murk, Alen Sambolec), ruskog i francuskog jezika (Svetlana Jezernik, Terna Radovan), češkog i madžarskog jezika (Ivona Vegh, Anamarija Novak), pitalice - ''trivia'' (Ivan Vuk, Tajana  Gašparić) i mozgalice - optičke iluzije, umjetnost šibica, pitalice, IQ test  (Martina Jalšovec, Željka Podgorelec Sirc).

Posebno zahvaljujemo gospođama Nadi Igrec, Mireli Igrec i Martini Vrbanec na zanimljivom druženju i poučavanju znakovnog jezika, kojim se koriste gluhe i nagluhe osobe.

Prigodni program božićne priredbe pripremile su učiteljice Vera Pongrac, Ksenija Zadravec, Tajana Gašparić, Vesna Zadravec, Ljubica Horvat, Ljubica Mikac, Ljiljana Ovčar i Jasna Posavi. Za prekrasnu scenu pobrinule su se Natalija Dvanajščak i Monika Kuzma. Ugođaj blagdana upotpunio je naš Djed Božićnjak (Karlo Zadravec), za čije je vreće pregršt poklona odabrala ravnateljica Marijana Cerovec. Općina Podturen na čelu s načelnikom Josipom Lepenom i ove je godine velikodušno financirala nabavu poklona za sve učenike- na čemu im od srca zahvaljujemo! Za nesmetano odvijanje nezaboravnog dana pobrinuli su se i domari te spremačice i teta kuharica. Detalje s radionica i priredbe zabilježila je naša knjižničarka Marta Trstenjak - a svi ste pozvani razgledati ih u našoj fotogaleriji!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 27. 12. 2016.

« Listopad 2024 »