OSNAŽIVANJE KOMPETENCIJA UČITELJA KROZ E-TWINNING I ERASMUS + PROJEKTE

Ravnateljica Marijana Cerovec organizirala je veoma zanimljivo i poučno stručno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika na temu projekata iz područja mobilnosti odgojno obrazovnih djelatnika i učenika - unutar programa E-Twinning i Erasmus+.

Profesorica matematike i informatike iz Srednje škole Bedekovčina, Daniela Usmiani, predstavila je ciljeve navedenih programa, demonstrirala IT alate koje je moguće koristiti u implementaciji projekata (unutar praktične radionice za sve sudionike) te iskustva SŠ Bedekovčina i osobna iskustva u realiziranim multilateralnim projektima (KA 2 Erasmus +), mobilnostima pojedinaca (KA 1 Erasmus +) i Etwinning projektima. Kolektiv OŠ Podturen osnažio je svoje kompetencije za ulazak u šarolik svijet mogućnosti europskih projekata razmjene, mobilnosti ili job shadowinga.

Ovog puta nisu bili zaboravljeni ni učenici osmih razreda, za koje je profesor geografije iz SŠ Bedekovčina Ivan Pogačić održao nekoliko aktivnosti profesionalne orijentacije. Putem zanimljivih video uradaka učenici su upoznati sa širokom paletom zanimanja dostupnih u ovoj 60 godina staroj srednjoškolskoj ustanovi i organizirao zanimljive sportske aktivnosti u kojima je učenicima dočarao ugođaj projektnih aktivnosti realiziranih u aktualnom projektu ''Get on your bikes, Europe's back in business''. Osmaši su okušali spretnost i odmjerili snage u sljedećim aktivnostima: potezanje užeta, igre preciznosti i rukomet na biciklu - u kojima je ekipa ŠTEKERI izvojevala pobjedu nad ekipom DREAM TEAM.

Prezentacija projektnih rezultata dio je diseminacijskih aktivnosti projekta ''Get on your bikes, Europe's back in business.'' Našim gostima želimo puno sreće u daljnjoj implementaciji ovog i svih budućih projekata za dobrobit učenika i odgojno obrazovnih djelatnika SŠ Bedekovčina.

Zanimljive detalje s poučnog poslijepodneva s gostima iz Bedekovčine pogledajte u fotogaleriji!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 6. 12. 2016.