E-TWINNING PROJEKT "GLAGOLJAM"

Učenici 4. razreda  Područne škole Sivica, koji pohađaju dodatnu nastavu hrvatskoga jezika, na početku nastavne godine su se uključili u nacionalni  projekt "Glagoljam" koji su osmislili Oštarski glagoljaši u suradnji s Udrugom učitelja razredne nastave "Zvono". Isti taj projekt je 2015. godine odobren kao nacionalni hrvatski projekt na e-Twinning internetskom  portalu za suradnju učitelja iz cijele Europske unije, a to  je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ koju provodi Agencija za mobilnost i programe EU.

Neki od nastalih radova nalaze se u foto-galeriji!

Cilj projekta bio je usvajanje glagoljske azbuke,pisanje glagoljaških  brojeva te upoznavanje s najpoznatijim pisanim kulturno-povijesnim dokumentima i spomenicima pisanih glagoljicom. Tijekom cijele nastavne godine projekt  se provodio kroz niz kreativnih aktivnosti kao što su pravilno pisanje glagoljaških slova, modeliranje,crtanje,izrada plakata,pisanje pisama,sastavljanje pjesama,gledanje filmova,čitanje glagoljaških tekstova,proučavanje različitih tipova glagoljice,ali nezaobilazno je bilo i e-mail  dopisivanje s učenicima 4. r. u Područnoj školi Vranovci - OŠ Bogoslav  Šulek u Slavonskom  Brodu koji su na početku projekta bili dodijeljeni kao partner škola. Svoje likovne radove slali su i na natječaj „Glagoljica u dječjem oku i srcu“  Iserlohn – Rim – Molize - Zagreb 2016.

Učenici Andrijana Marija Bobičanec,Iva Glavina,Dora Hutinec,Nika  Hren, Sofija Modlic,Marta Poljaković,Ema Šela i Ivor Trstenjak uspješno su svladali cilj projekta te se mogu pohvaliti znanjem još jednog pisma, a na kraju su zaključili da  znana poslovica mora glasiti: "Koliko jezika znaš i pisma pišeš, toliko vrijediš, ali najveća vrijednost je ako u tom učenju i uživaš."

Neki od nastalih radova nalaze se u foto-galeriji!

objavio: Jasna Posavi   datum: 5. 6. 2016.