SIGURNO U PROMETU 2016.

Osnovna škola Podturen bila je po 6. put domaćin Županijskog natjecanja Sigurno u prometu za učenike osnovnih škola iz Međimurske županije. Na natjecanju je u dva dijela: praktičnoj vještini vožnje bicikla te poznavanju prometnih pravila i sigurnosnih mjera za sudionike u prometu, sudjelovalo 40 natjecatelja iz ukupno 10 međimurskih škola.

Najuspješniji ekipno bili su sudionici iz OŠ Nedelišće sa mentoricom Smiljanom Colar:  Roko Farkaš, Tin Zamuda, Lara Poljak, Viktorija Branilović.

Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Donji Kraljevec (mentor Nevenka Reif), a treće III. Osnovna škola Čakovec (Zvonko Ljubić).

Ekipa OŠ Podturen osvojila je 7. mjesto!

Savjet za sigurnost u prometu Međimurske županije i Općina Podturen podržali su provedbu ovog edukativnog natjecanja i donirali po jedan bicikl za najuspješnijeg učenika i učenicu. Bicikle su domovima odvezli Melanie Horvat iz OŠ Orehovica (mentor Zvonko Ljubić) i Jakob Jakšić iz OŠ Goričan (mentor Franjo Jambrović).

Osnovna škola Podturen na čelu s ravnateljicom Marijanom Cerovec preuzela je organizaciju provedbe natjecanja u suradnji s Hrvatskim autoklubom, Autoklubom Čakovec i Savjetom za sigurnost u prometu Međimurske županije. U pripremi programa sudjelovali su učenici i učiteljice Vera Pongrac (glumačko-recitatorski dio) i Ksenija Zadravec (zbor i tamburaški orkestar). U provedbi natjecanja pomoć su pružali i Ružica Murk, Karlo Zadravec, Ondina Meznarić i Martina Jalšovec (informatička i organizacijska podrška, fotografiranje, printanje..) te tehničko osoblje (Marija Drk- kuharica, Marija Šteiner - spremačica, Josip Radovan i Antun Drk- domari). Za estetsko uređenje pobrinule su se učiteljice Dubravka Ovčar,Monika Kuzma i Natalija Dvanajščak.

Osnovna škola Podturen nastavit će s radom na popularizaciji ove kategorije natjecanja te podizanju interesa za usvajanje kulture ponašanja i sigurnosnih propisa u prometu kod učenika osnovnih škola - kako bi pomogla u smanjenju broja žrtava na međimurskim cestama.

Više detalja pronađite u fotogaleriji!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 19. 4. 2016.