MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Svake se godine od 15. studenog do 15. prosinca obilježava Mjesec borbe protiv ovisnosti!!

U OŠ Podturen obilježen je predavanjima, prezentacijama, radionicama, izradom plakata, posjetom Županijskom obilježavanju Mjeseca borbe protiv ovisnosti!

Mjesec borbe protiv ovisnosti  u Republici Hrvatskoj obilježava se u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca. Svake godine u navedenom razdoblju obilježavanje se provodi s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti a osobito droga, te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i zlouporabe droga poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Ove godine u OŠ Podturen navedeni smo mjesec obilježili sa  prigodnim radionicama, posjetima i prezentacijama od 4. - 8. razreda.

4. razredi- radionice o ovisnostima, izrada plakata

5. razredi- radionice, igr uloga, interaktivni kviz poznavanja ovisnosti

6. razredi- radionice, prezentacije, izrada plakata

7. razredi- predavanje, radionice, izrada letaka, edukativni video materijali o pušenju,

''Alkohol nije cool'' -2 sata

8. razredi- predavanja, edukativni materijali o pušenju, ''Alkohol nije cool'', intaeraktivni kviz poznavanja ovisnosti- 3 sata

07. prosinca 2010. u PŠ Pušćine obilježen je Mjesec borbe protiv ovisnosti, kojem su prisustvovali stručni suradnici škola, roditelji, predstavnici Zavoda za javno zdravstvo  i učenici. OŠ Podturen predstavljale su učenice:

Tea Đuran 8.a

Iva Mikulić 7.a,

te predstavnica Vijeća roditelja gđa Mirjana Kovačić i pedagoginja Martina Jalšovec.

Održane su dvosatne radionice o pušenju, alkoholu, drogama i Internetu. Učenici su stržekli specifična znanja i imali se priliku družiti sa vršnjacima iz cijelog Međimurja.

Za informacije o štetnosti ovisnosti i mogućnostima prevencije pogledajte privitke, među kojima se nalaze i učenički plakati!!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 11. 12. 2010.