POSJET DNEVNOM BORAVKU DR.ANTUN BOGDAN U ČAKOVCU

Dana 19.studenog 2010. posjetili smo Dom dr. Antun Bogdan u Čakovcu, te poklonima i prigodnim programom razveselili štićenike Dnevnog boravka, djecu s posebnim potrebama.

Već drugu godinu zaredom OŠ Podturen u suradnji s Vijećem roditelja  organizirala je humanitarnu akciju čiji je cilj pomoć djeci s posebnim potrebama, te  upoznavanje mještana i učenika Općine Podturen sa životom bližnjih koji trebaju našu pomoć.

Na humanitarnoj akciji Dani kruha Podturen  prodajom kolača sakupljen je iznos od 2.205,00 KN, koji je u cijelosti poklonjen Dnevnom boravku dr.Antun Bogdan ,,, za djecu s najtežim oblicima cerebralne paralize i višestrukim oštećenjima s područja Međimurja.

Povodom Međunarodnog dana dječjih prava., dana 19. studenog 2010., posjetili smo Dnevni boravak  za djecu s posebnim potrebama dr. Antun Bogdan. Štićenike smo razveselili  prigodnim ukusnim poklonima  i scenskim programom naših učenika, a oni nas osmijehom  na licima i prelijepom  zahvalnicom.

Štićenici su se najviše  oduševili igrokazom naših učenika, te kasnijim zajedničkim pjevanjem veselih pjesmica. U ugodnoj atmosferi vrijeme je brzo preletilo; a uz pjesmu, smijeh i veselje na  licima štićenika i učenika brzo su nestale i zadnje nedoumice  i predrasude o mogućem prijateljstvu.

Polaznici  OŠ Podturen njeguju toleranciju i prije svega pravo na različitost, a grupa altrustičnih učenika - vršnjačkih edukatora- informira se i upoznaje sa načinom života ostalih vršnjaka ( s poteškoćama  u razvoju, onima s oslabljenim osjetilima sluha ili vida) te naučeno i viđeno prezentira ostalima putem radionica na satovima razrednika te informativnim panoima.

Učenici OŠ Podturen vesele se idućem susretu u  kojem se planira priključiti veći broj zainteresiranih učenika. Sami će učenici vlastitim primjerom i iskustvima ostalim suučenicima u sklopu poticanja odgoja bez predasuda, pokušati približiti vršnjake koji za sreću trebaju samo dijelić njihovog slobodnog vremena te pokoji smiješak i lijepu riječ.

Dnevni boravak dr.Antun Bogdan posjetili su:

- gđe Mirjana kovačić i Danijela Posavec- iz Vijeća roditelja OŠ Podturen

- učenik Ivan Varga, 8.c-predstavnik Vijeća učenika

- učenice: Lucija Kranjčec, Klara Ovčar i Valentina Jalšovec

- pedagoginja Martina Jalšovec i učiteljica biologije Terna Radovan

Detalji o ustanovi : http://www.biskupija-varazdinska.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=488⟨=hr

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 20. 11. 2010.