UPISNI ROKOVI

UPISNICE, PRIJAVNICE, IZJAVE...SKINITE ovdje!!!!!!!!!!!

POSTUPAK UPISA U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE:

U postupku prijave za upis kandidat prilaže:

1. Upisnicu/Prijavnicu

2. Svjedodžbe VII. i VIII. razreda osnovne škole.

3. Izjavu o suglasnosti za korištenje osobnih podataka

4. Odgovarajuće dokumente kojima dokazuje neko od prava koje ima na temelju odredbi ove odluke (pravo na izravni upis ili pravo na vrednovanje posebnih rezultata prethodnog obrazovanja, obrazovanja u otežanim uvjetima i sl.).

Za upis u I. razred redovitog obrazovanja u srednjim školama prijavljenim kandidatima vrednuju se i boduju:

- uspjeh u prethodnom obrazovanju prema postignutim ocjenama u VII. i VIII. razredu osnovne škole;

- ocjena iz vladanja u VII. i VIII. razredu osnovne škole;

- sklonosti, sposobnosti i darovitost;

- uspjeh u prethodnom obrazovanju na osnovi rezultata natjecanja učenika u

znanju, vještinama i sposobnostima;

- uspjeh u programima obrazovanja s povećanim opsegom i

- uspjeh u otežanim uvjetima obrazovanja.

Uzorno vladanje u VII. i u VIII. razredu osnovne škole boduje se ukupno s 1 bodom.

Ukoliko je kandidat u osnovnoj školi učio dva ili više stranih jezika, vrednuje mu se bolja ocjena iz stranog jezika, pod uvjetom da je taj jezik učio najmanje četiri godine, što dokazuje svjedodžbama o završenom V., VI., VII. i VIII. razredu osnovne škole.

Pravo na dodatne bodoveostvaruju kandidati na osnovi rezultata koje su postigli na natjecanjima

- Kandidatima koji su na državnom ili međunarodnom natjecanju u znanju i vještinama iz bilo kojeg od predmeta navedenih u Popisu predmeta i elemenata posebno značajnih zaupis osvojili prvo, drugo ili treće mjesto u skupini

- Kandidatima koji su u pojedinačnoj konkurenciji na natjecanjima iz predmeta navedenih u Popisu, na državnoj ili međunarodnoj razini osvojili četvrto i peto mjesto pripada 5 bodova, šesto i sedmo mjesto 3 boda, a ostalim kandidatima koji su sudjelovali na državnom ili međudržavnom natjecanju  pripada 2 boda.

- Kandidatima koji su u pojedinačnoj konkurenciji na natjecanjima iz predmeta navedenih u Popisu predmeta i elemenata posebno značajnih za upis, na županijskom natjecanju

osvojili prvo mjesto pripada 3 boda,

2 boda za drugo mjesto i

1 bod za treće mjesto.

- U školama u kojima je likovna kultura jedan od predmeta navedenih u Popisu predmeta i elemenata posebno značajnih za upis boduju se i rezultati natjecanja iz likovne kulture«LIK» tako da se daje 1 bod za najbolji likovni rad na županijskoj izložbi, a 3 boda zaprvo mjesto, 2 boda za drugo mjesto i 1 bod za treće mjesto na središnjem državnomnatjecanju.

POTREBNO PRILOŽITI: Uvjerenje o sudjelovanju ili diplomu o ostvarenom rezultatu na natjecanju

Vrednovanje rezultata postignutih na športskim natjecanjima:Kandidatima se vrednuju rezultati koje su postigli na natjecanjima školskih športskih  društava

- Kandidatima koji su u pojedinačnoj ili ekipnoj konkurenciji sudjelovali na državnom ili međunarodnom natjecanju pripada 1 bod. Pravo na dodatne bodove dokazuju odgovarajućim uvjerenjima s navedenih natjecanja.

- Kandidatima koji su na državnom ili međunarodnom natjecanju u pojedinačnoj ili ekipnoj konkurenciji osvojili prvo mjesto pripadaju 4 boda, drugo mjesto 3 boda i za treće mjesto 2 boda.

Pravo na dodatne bodove kandidati dokazuju odgovarajućim uvjerenjem Hrvatskog školskog športskog saveza.

* Kandidat s težim zdravstvenim teškoćama može se upisati s manjim brojem bodova, i to do 10% od broja bodova od najniže rangiranog na ljestvici poretka kandidata, a koji su ostvarili pravo na upis u određeni program obrazovanja.

Kandidati s osobito teškim zdravstvenim oštećenjima mogu se upisati izravno.

Za ostvarivanje ovih prava kandidat, uz ostale upisne dokumente, prilaže i:

- rješenje, odnosno stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje o

sposobnostima i motivaciji kandidata za najmanje dva primjerena programa

obrazovanja,

- mišljenje liječnika koji je pratio kandidata tijekom prethodnog obrazovanja, a na osnovi medicinske specijalističke dokumentacije.

OBRTNIČKA ZANIMANJA - Izbor kandidata za upis temelji se:

- na uspjehu u osnovnoj školi;

- na zdravstvenoj sposobnosti kandidata za obavljanje poslova i radnih zadaća u

odabranom zanimanju;

- na sklopljenom ugovoru o naukovanju (sa licenciranim obrtom)

Priloženi dokumenti:
Odluka o upisu učenika u Ijkghjbnjbn.doc (26.50 KB)
LJETNI UPISNI ROK.doc (22.00 KB)
IZJAVA - SREDNJE ŠKOLE.doc (21.50 KB)
upisnica.pdf (86.10 KB)
prijavnica.pdf (211.79 KB)

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 11. 6. 2010.

Ovaj mjesec: 1934