UPISI U SREDNJE ŠKOLE - VAŽNO

Učenike osmih razreda pozivamo na dostavu dokumentacije temeljem koje ostvaruju eventualno pravo na dodatne bodove u postupku upisa u srednju školu.

Odlukom o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u prvi razred srednje škole, koju je donijelo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, utvrđeni su zajednički, posebni i dodatni elementi vrednovanja.

Molimo učenike da obrate pozornost na dio odluke u kojem se navode dodatni elementi vrednovanja (točke XIII. do XVIII.), budući da taj dio odluke propisuje situacije odnosno slučajeve temeljem kojih se učenicima priznaju dodatni bodovi i navodi dokumentacija koju su učenici dužni pribaviti u tu svrhu.

Važno!!! NATJEČAJU ZA POJEDINO ZANIMANJE SVAKA JE SREDNJA ŠKOLA ISTAKNULA EVENTUALNU POTREBNU DOKUMENTACIJU: potvrdu liječnika obiteljske medicine/školske medicine ili medicine rada koju učenici do 24.06. dostavljaju u svoju osnovnu školu.

Pozivamo stoga sve učenike osmih razreda koji smatraju da ostvaruju pravo na dodatne bodove da o ispunjavanju uvjeta svojim razrednicima dostave odgovarajuće potvrde odnosno drugu dokumentaciju kojom se te činjenice potvrđuju.

Ističemo kako je krajnji rok za dostavu ove dokumentacije 24.06.2013. godine.

Spomenutu odluku o elementima i kriterijima možete pronaći na stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, na portalu upisi.hr, a možete je otvoriti i klikom na link u dijelu sa priloženim dokumentima niže na ovoj stranici.

U privitku pronađite i natječaj za UPIS U SREDNJE ŠKOLE MEĐIMURSKE ŽUPANIJE NA KOJEM SU ISTAKNUTI POSEBNI UVJETI!

Sve dodatne informacije možete dobiti direktnim upitom u osnovnu i SREDNJE škole koje planirate upisati!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 16. 6. 2013.