UPALITE SVJETLA JER KLARA I MARTIN SU MRAK!

Učenici OŠ Podturen Martin Dodlek i Klara Ovčar predstavljali su ovog vikenda Školu i Međimursku županiju na državnoj završnici Podravkina sportsko-edukativnog spektakla Line višebojca u Karlovcu u konkurenciji 48 polufinalista iz cijele Hrvatske.

Naši svestrani učenici (atletičarka, glazbenica, svestrana umjetnica, sudionica mnogih natjecanja; te plivač i nogometaš Nogometne škole Međimurje Čakovec i Dinama) izvrsno su se borili u polufinalu u petak 17.5. Klara je svojim rezultatom uspjela ostvariti plasman u samo finale u subotu 18.5. među 24 finalista. Osnovna škola Grabrik iz Karlovca pobrinula se za prigodni program u dvorani Mladost, a sudački tim sačinjen od vrsnih sportasa ( Ante Rukavina, Ana Marija Čelan) i sportskih legendi ( Dubravko Šimenc, Ratko Rudić) brinuo je o nesmetanom tijeku ocijenjivanja. Atmosferu u dvorani dodatno su zagrijale pjevačke zvijede Luka Nižetić i Bojan Jambrošić, koji je posebno podržao naše finaliste iz svog rodnog Međimurja!

Osnovna škola Podturen na čelu s ravnateljicom Marijanom Cerovec pobrinula se za dodatnu podršku našim sportašima DOPREMANJEM pedesetak navijača redom učenika i učiteljica OŠ Podturen. Uz OŠ Podturen u putovanju učenika pomogli su Općina Podturen, Županija Međimurska i Cvjećara IRIS iz Miklavca. Učenici 6.a i 8.a razreda, njihove razrednice, učiteljica TZK, pedagoginja, roditelji Ovčar i Dodlek te dvadesetak učenika nagrađenih putovanjem za ostvareni uspjeh u protekloj školskoj godini - zagrijali su atmosferu i podržali našu Klaru. Marljivo su se danima pripremali izrađivajući transparente, navijačke rekvizite (zastavice s imenima finalista, pompone, platna) te na finalu zablistali u žutoj boji i punoj spremi!!! Glasnim navijanjem i bubnjanjem bodrili su naš Klaru u njenom odličnom nastupu u samom finalu!

Odlazak pobjedničkih trofeja u drugi dio Hrvatske nije umanjio naš doživljaj i sreću, te je radosno druženje nastavljeno u razgledavanju Dubovca i posjetu McDonaldsu u Karlovcu. Nakon prekrasnog  dana učenici su se vratili kućama puni elana i dojmova, ponosni na svoje suučenike poručujući poruke s transparenata:

Upalite svjetla jer Klara je mrak!

Martin je cool, in, najbolji, pomirite se s tim!

Čestitamo našim odličnim finalistima i želimo im puno sreće u njihovim novim sportskim pobjedama!!!!

Detalje pronađite u fotogaleriji!!!!!!

Dodatni sadržaji na:

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 18. 5. 2013.