POKAŽITE MAJKAMA KOLIKO IH VOLITE

Bog ne može biti svugdje, zato je stvorio majke.                                                                          židovska poslovica

Evo nekoliko prijedloga kako možeš mami na zanimljiv način pokazati koliko je voliš

1. Dan zagrljaja – čim se probudiš, odjuri do mame i čvrsto je zagrli!!!Grlite se, smijte i neka Majčin dan za tebe i mamu postane vaš dan zagrljaja.
  2. Bezbroj poljubaca – uz zagrljaj odlično ide i poljubac. Pa cmokni mamu čim je vidiš ujutro na Majčin dan, a poljupcima je možeš obasipati cijeli dan, iz čista mira.
  3. Stan pun poruka – oblijepi stan papirićima s porukama za mamu. Zalijepi ih na zrcalo, hladnjak, ormar…, svuda gdje bi ih mama mogla vidjeti.
  5. Jedinstvena čestitka – potrudi se pa za mamu izradi čestitku. Možeš je izrezati u obliku srca, cvijeta ili početnog slova mamina imena. Ukrasi je crtežom, šarenim papirićima, kamenčićima, perlicama…

Majke u 70 zemalja svijeta slave svoj dan drugu nedjelju u svibnju. Majčin dan nastao je u Sjedinjenim Američkim Državama 1877. godine, a proglašen službenim tridesetak godina kasnije. Utemeljila ga je Anna Jarvis iz Philadelphije, koja je okupila američke majke i izborila se da svake godine, drugu nedjelju u svibnju, odaju počast svim majkama na Zemlji. No, davno prije američkih aktivistkinja, majkama su slavlja priređivali Grci i Rimljani.

Učenice trećeg razreda na kreativnim radionicama s vjeroučiteljicom Sanjom Seitl izradile su jedinstvene lijepe poklone za svoje majke povodom njihovog dana. Članice kreativne skupine tijekom cijele školske godine izrađivale su mnoštvo unikatnih predmeta na veselje svojih ukućana.

ANNA JARVIS (utemeljiteljica Majčinog dana):

Svrha Majčinog dana jest probuditi uspavanu ljubav i zahvalnost prema ženama koje su nas rodile. Dokinuti otuđivanje obitelji. Učiniti nas boljom djecom približavajući nas srcima naših dobrih majki. Dati majkama do znanja da ih cijenimo iako to baš ne pokazujemo često. Ako niste kod kuće, pišite majci, recite joj nekoliko lijepih riječi, pohvala i recite joj kako je volite. Majčina ljubav je nova svaki dan. Bog blagoslovio naše vjerne i dobre majke.

objavio: Ljubica Vadlja   datum: 10. 5. 2013.