ODRŽANO NATJECANJE SIGURNO U PROMETU 2013!

Osnovna škola Podturen i ove je godine na dan 03. svibnja 2013.  bila ponosni domaćin Županijskog natjecanja ''Sigurno u prometu'' u suradnji s Hrvatskim autoklubom Čakovec i Policijskom upravom Međimurskom. Poludnevno je druženje započelo u ugodnom druženju uz kratki prigodni program učenika OŠ Podturen u organizaciji učiteljica Ksenije Zadravec i Vere Pongrac koje su upotpunili učenički likovni radovi za koje se pobrinula učiteljica Blaženka Križan te domišljato estetsko uređenje učiteljica Sanje Seitl i Natalije Dvanajščak.

Sudionicima i njihovim mentorima na početku se obratila ravnateljica Škole Marijana Cerovec, uzvanici iz Hrvatskog autokluba i Policijske uprave Međimurske, načelnik Općine Podturen Josip Lepen i posebni gost župan Međimurske županije Ivan Perhoč.

Županijsko povjerenstvo vrednovalo je učeničko znanje iz područja prometa te vještinu ispretnost vožnje bicikla na poligonu s preprekama uz neophodno poštivanje svih pravila prometnih propisa. Učenički uspjeh vrednovao se pojedinačno i ekipno, a sljedeće su škole i učenici bili najuspješniji:

UČENICI UČENICE
1. HUGO JURČEC, OŠ Donji Kraljevec 1. JANA KOVAČ, OŠ Donji Kraljevec
2. LUKA PANIĆ, III. OŠ Čakovec 2. REA PERŠA, OŠ Strahoninec
3. NIKŠA ŽGANEC, OŠ Strahoninec 3. ANITA  KEROVEC, OŠ Podturen

EKIPNI REZULTATI:

1. OSNOVNA ŠKOLA DONJI KRALJEVEC - mentor Nevenka Reif

2. OSNOVNA ŠKOLA STRAHONINEC- mentor Boris Tomašić

3. OSNOVNA ŠKOLA PODTUREN - mentor Ružica Murk

Najuspješniji učenik i učenica osim priznanja svojim su kućama ''odvezli'' vrijedne poklone - bicikle koje su sponzorirali Općina Podturen i tvrtka Biciklen Mihalec d.o.o.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima, detaljne rezultate i  najupečatljivije trenutke  pronađite u nastavku vijesti i fotogaleriji!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 3. 5. 2013.