OBILJEŽAVANJE EUROPSKOG DANA KULTURNE BAŠTINE- 21.09.

Osnovna škola Podturen i Muzej Međimurja Čakovec organizirat će javnu tribinu pod nazivom «Spomenička baština općine Podturen» povodom obilježavanja Europskog dana kulturne baštine.

Skup će biti održan u Podturnu, u petak, 21. rujna 2012. godine s početkom u 11 sati prigodnim kulturno umjetničkim programom učenika OŠ Podturen i muzejskih kustosa kod pučkog sakralnog spomenika Kalvarija.

Programu će uslijediti predavanja muzejskih kustosa (VIŠE U NASTAVKU:::::)

Muzejskim posjetiteljima će tijekom vikenda, 22. i 23. rujna, u povodu Dana europske baštine biti omogućen besplatan posjet Muzeju Međimurja i Muzeju grada Varaždina!

Prigodnim manifestacijama, okruglim stolovima i predavanjima, diljem Europe već se tradicionalno obilježava 23. rujna kao Dan europske baštine.

Ove godine taj će se nadnevak obilježiti i u Međimurskoj županiji. Muzej Međimurja Čakovec organizirat će javnu tribinu pod nazivom «Spomenička baština općine Podturen». Skup će biti održan u Podturnu, u petak, 21. rujna 2012. godine s početkom u 11 sati prigodnim kulturnim programom kod pučkog sakralnog spomenika Kalvarija.

Nakon toga, u Domu kulture u Podturnu bit će upriličena javna tribina na kojoj će o tom spomeniku podrobnije govoriti muzejska kustosica i povjesničarka umjetnosti Maša Hrustek Sobočan. Ravnatelj Muzeja Međimurja Čakovec mr. sc. Vladimir Kalšan održat će predavanje na temu povijesti Podturna, dok će etno baštinu Podturna predstavit kustosica Etnografskog odjela Jelena Tisaj. Viša stručna savjetnica za zaštitu arheološke baštine u Konzervatorskom odjelu u Varaždinu mr. sc. Marijana Korunek održat će predavanje na temu Pregled stanja baštine u Međimurju. Nakon spomenutih izlaganja o svemu će se moći izjasniti i drugi sudionici skupa.

Muzejskim posjetiteljima će tijekom vikenda, 22. i 23. rujna, u povodu Dana europske baštine biti omogućen besplatan posjet Muzeju Međimurja.

Muzej Varaždina omogućuje posjetiteljima besplatni ulaz na nekoliko izložbi! (više u privitku!) u subotu, 22. rujna i nedjelju, 23. rujna ove godine besplatan za sve posjetitelje.

Izložbeni postavi te dane otvoreni su od 9.00 do 13.00 sati, a u programu su: stalni postav Kulturnopovijesnog odjela u Starome gradu, stalni postav Entomološkog odjela Svijet kukaca u palači Herzer, kao i tri izložbe. U palači Herzer, na Franjevačkom trgu, može se razgledati međunarodna izložba Ceramica multiplex, u organizaciji udruženja Kerameikon, dok je u palači Sermage otvorena izložba Bijenale modne fotografije, u organizaciji Galerijskog centra Varaždin te izložba Blago Japana i Kine, s predmetima iz fundusa varaždinskoga muzeja.

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 14. 9. 2012.

Ovaj mjesec: 2057