CENTAR IZVRSNOSTI IZ INFORMATIKE - prve aktivnosti 12. studenog

U subotu 12. studenog 2011. u OŠ Podturen s radom počinju informatičke aktivnosti  za učenike osnovnih i srednjih škola s područja Međimurske županije u sklopu Centra izvrsnosti iz informatike i matematike.

Prvi će se na redu izvoditi programi:  Multimedija i QBasic.

Detalje o načinima prijave, tijeku aktivnosti i obrazac prijavnice nađite u privicima i na stranici centar izvrsnosti!

Osnovna škola Podturen domaćin je   informatičkih radionica u Centru izvrsnosti iz informatike i matematike, koji s radom započinje u subotu 12. studenog  2011. Svi učenici željnih novih i naprednijih informatičkih znanja od 5. do 8. razreda osnovnih škola i 1. do 4. razreda srednjih škola na području Međimurske županije pozvani su na sudjelovanje u raznovrsnim ponuđenim aktivnostima. Dodatnim učenjem informatike učenici se pripremaju za informatizaciju znanja i rada, te jačaju vlastitu informatičku i medijsku pismenost potrebnom u svakodnevnom i akademskom životu.

Program od ukupno 7 različitih aktivnosti za učenike provodit će iskusni informatičari.   Sudionici su učenici koji pokazuju sklonosti korištenju suvremenih tehnologija, ostvaruju odličan uspjeh u nastavi informatike i pokazuju uspješnost i u ostalim nastavnim područjima. Učenici će moći prijaviti sudjelovanje u maksimalno 2 od ponuđenih sedam programa.

Prvi s provedbom u subotu 12. studenog započinju programi Multimedija i QBasic, za koje se učenici moraju prijaviti do 07. studenog. Prijave za ostale programe  moći će se ostvariti do 12. studenog 2011.

Osnovna škola Podturen osigurala je administrativno- tehničke, materijalne  i  prostorne uvjete za održavanje programa, te besplatan prijevoz i jedan obrok za sve sudionike.

Učenici mogu odabrati i kombinirati sljedeće programe:

Izrada igara (Game maker i Kodu)

Izrada web stranica (MS Expression Web)

Multimedija (digitalna fotografija i video, animacije)

Otvoreni kod

Osnove informatike

QBasic

Visual Basic

Sve detaljnije informacije o tijeku aktivnosti, rasporedu održavanja i samim prijavama za sudjelovanje  učenici mogu dobiti na web stranici Škole http://os-podturen.skole.hr/.

Pozivamo sve učenike željne znanja, koji žele biti u trendu da prihvate izazov i uđu u čaroban svijet programiranja kroz informatičke aktivnosti u Centru izvrsnosti iz informatike i matematike (područje rada informatika)  u OŠ Podturen!

Ravnateljica OŠ Podturen:

Marijana Cerovec

Priloženi dokumenti:
LETAK.doc (37.00 KB)
poziv_na_sudjelovanje.doc (32.50 KB)
prijavnica.doc (42.00 KB)

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 2. 11. 2011.

Ovaj mjesec: 1925