DAN ŠKOLE!!!

Poštovani učenici, učitelji i roditelji,

Danas slavimo Dan škole!

Iako su nas ove školske godine zadesile mnoge neočekivane i iznenadne situacije, zajedno smo pokazali visoku razinu odgovornosti i svjesnosti o važnosti kontinuiranog i primjerenog rada s djecom. Učitelji su uvidjeli važnost i količinu roditeljske podrške , a roditelji su spoznali kompleksnost učiteljskog posla. Pokazali smo primjerom uzajamnu dobru suradnju  i činjenicu da smo zajedno u virtualnom suživotu kao i u realnom. Situacija u kojoj smo se našli rezultirala je novim osobnim spoznajama i znanjima na područjima virtualnog funkcioniranja i korištenja informatičke tehnologije. Nažalost, prekinut je dobar početak pa će izostati rezultati sa učeničkih natjecanja koji bi zorno potvrdili dobro znanje i rad naših učenika. Iskrenu pohvalu zaslužuju svi učenici koji su strpljivo radili u online nastavi ! Zahvalu zaslužuju svi roditelji koji su tjednima radili sa svojom djecom prema uputama učiteljica i učitelja u doba epidemije. Svi zajedno možemo biti izuzetno zadovoljni napretkom naših učenika što pokazuju i priloženi video materijali po razrednim odjeljenjima, a slobodni su za pregled zainteresiranim osobama.

Ako odaberemo govoriti o ovogodišnjim uspjesima koji će se dugo pamtiti, tada možemo s ponosom reći da je Škola dobila nikad veće priznanje za svoj rad od strane Europske komisije za zdravlje i sigurnost. Postali smo međunarodno priznata škola po pitanju promicanja zdravih navika života u djece i mladih što iz današnje perspektive dobiva još na većem značaju. Još je jedan uspjeh postignut na području osiguravanja optimalnih materijalnih uvjeta rada, a to je energetska obnova matične zgrade u Podturnu čime se osiguralo štedljivo grijanje i hlađenje učionica, nova kotlovnica, platforma za svladavanje stepenica, optimalna rasvjeta i sl.  Provođenjem Erasmus + projekta postali smo internacionalni domaćin učenicima i učiteljima iz raznih država Europe.

U novim uvjetima, mi učimo za život!

Čestitam Vam Dan škole i želim dobro zdravlje!

Ravnateljica:

Marijana Cerovec, mag.prim.educ.

objavio: Marta Trstenjak   datum: 29. 5. 2020.

« Svibanj 2024 »