OBAVIJEST RODITELJIMA

S obzirom na upite roditelja o eventualnoj organizaciji nastave 11.svibnja 2020. za učenike razredne nastave Osnovne škole Podturen iznosim nekoliko činjenica koje nam idu u prilog ostvarenju istog. Još uvijek nisu poznate upute i preporuke epidemiologa i resornog ministarstva za provođenje nastave u školama tako da ova obavijest ima samo načelnu namjenu. Osobno smatram ugrozu virusa ozbiljnom, upozorenja epidemiologa i stožera civilne zaštite  opravdanima i vjerodostojnima te odgovornost zaposlenika škole velikom. Ističem i činjenicu da je Međimurska županija imala vrlo mali broj slučajeva zaraze i da više od dva tjedna nema novozaraženih osoba. Zbog svega navedenog smatram da moramo izvršiti prilagodbu života i rada novim uvjetima i započeti proces normalizacije.

Osnovna škola Podturen sa svojim trima područnim školama ima dovoljno prostornih i organizacijskih uvjeta za primitak učenika u škole. Pristupili smo i nabavci dovoljne količine dezinfekcijskih sredstava za dezinfekciju školskih prostorija, namještaja, ulaznih tepiha, dezinficijensa za ruke, sapuna i ostalih higijenskih potrepština. Učionice su dovoljno prostrane , a broj učenika u razrednim odjeljenjima mali ili optimalan tako da svako dijete može sjediti sam u svojoj klupi. Jednosmjenska nastava omogućuje nam i eventualne organizacijske i vremenske pomake pojedinih grupa unutar jednog radnog dana. Pitanje prehrane svih učenika i prijevoza dijela učenika će se dogovarati nakon obznanjenih uputa. Čitava organizacija temeljit će se na odgovornosti i dogovoru učitelja, roditelja i vodstva škole. Detaljne obavijesti objavit ćemo neposredno prije povratka učenika u školske klupe tijekom idućeg tjedna.

Ravnateljica škole
Marijana Cerovec, mag.prim.educ.

objavio: JOSIPA HORVAT   datum: 29. 4. 2020.