LOVRO BLAŽON NA PRIREDBI "FLORIJAN I JA" U DEKANOVCU

Učenik sedmog razreda Lovro Blažon sudjelovao je na priredbi u Domu kulture Dekanovec povodom obilježavanja 131. godišnjice rođenja pučkog pjesnika, kantora, orguljaša, kipara i slikara Florijana Andrašeca. Nastupali su učenici PŠ Dekanovec, OŠ Domašinec kao domaćini te OŠ Podturen, OŠ Draškovec, OŠ Ištvan Fekete Boršfa iz Mađarske kao gosti. Lovro se predstavio publici izvodeći monološki izvorno Andrašecov tekst „Kak se je sluga pogodil  z hurmastim gazdom“. Za nastup ga je pripremala učiteljica Tajana Gašparić.

Već petu godinu krajem travnja Područna škola F. Andrašeca Dekanovec i OŠ Domašinec kao organizatori projekta obilježili su na ovaj način rođendan pisca, rođenog Dekanovčana, čijom se raznovrsnom ostavštinom ponose i generacijski je prenose. U bogatom programu bilo je pjesama, igrokaza o čehari, dogovaranja ženidbe, folklornih igara i plesova te prikaza običaja „sestrenja“ koji se vezao za „Bijelu nedjelju“. Naš Lovro je svojom interpretacijom oduševio punu dvoranu i primio čestitke učiteljica, mentora te drugih uzvanika.

Zahvaljujemo voditeljici ovog projekta učiteljici Tatjani Pintarić iz  Dekanovca koja je zamijetila Lovrinu točku na Lidranu i uputila poziv da sudjelujemo u programu. Čestitamo susjednoj školi Domašinec na sjajnoj organizaciji.

Tajana Gašparić

objavio: Marta Trstenjak   datum: 29. 4. 2019.