DODIJELJENA PRVA NAGRADA NA NATJEČAJU HMŠK-A „ SNIMI FILM I OPREMI SVOJU ŠKOLSKU KNJIŽNICU“

Prvu nagradu za snimljeni film osvojio je učenik 6.a razreda Lovro Blažon iz OŠ Podturen. Voditeljice projekta, knjižničarke Dejana Bedeković i Vlatka Tokić doputovale su u ime HMŠK-a u Podturen te svečano uručile nagradu Lovri koji je svojoj školskoj knjižnici priskrbio sofu i tabureiće koja će upotpuniti njihov čitalački kutak i čitanje u knjižnici pretvoriti u još veći užitak. Lovro je pak kući ponio priznanje, USB stick i komplet od sedam knjiga iz serije Gregorovih dnevnika.

Hrvatska mreža školskih knjižničara provela je 2017. godine prvo nacionalno natjecanje naziva „Snimi film i opremi svoju školsku knjižnicu“ u kojem se od učenika tražilo da snime film o provođenju projekta „Čitamo mi, u obitelji svi.“ Navedeni projekt udruga uspješno provodi već sedmu godinu za redom, na način da ruksak sa osam pomno odabranih knjiga šalje u učeničke obitelji. Na taj način omogućuje članovima obitelji susret s najrazličitijim knjigama te ih potiče na zajedničko čitanje i druženje. Prvu nagradu za snimljeni film osvojio je učenik 6.a  Lovro Blažon iz OŠ Podturen. Voditeljice projekta, knjižničarke Dejana Bedeković i Vlatka Tokić otputovale su u ime HMŠK-a u Podturen te svečano uručile nagradu Lovri koji je svojoj školskoj knjižnici priskrbio sofu i tabureiće koja će upotpuniti njihov čitalački kutak i čitanje u knjižnici pretvoriti u još veći užitak. Lovro je pak kući ponio priznanje, USB stick i komplet od sedam knjiga iz serije Gregorovih dnevnika. Učenica Edita Strnad nagrađena je knjigom „Ljepši će postati svijet“ za najbolje napisani dojam u projektu „Čitamo mi, u obitelji svi“. Osim svečane dodjele nagrada, ovom prilikom učenicima se skrenula pažnja na važnost čitanja te su promovirani projekti Hrvatske mreže školskih knjižničara koji imaju za cilj potaknuti na uživanje u čitanju i redoviti susret s knjigom.

Kako je to izgledalo, najbolje pokazuju slike.

objavio: Marta Trstenjak   datum: 13. 3. 2018.