Završna priredba učenika osmih razreda

07. srpnja 2023. godine s početkom u 18:00 sati u dvorani Osnovne škole Podturen učenici 8.a i 8.b razreda oprostili su se sa razrednim kolegama i prijateljima te djelatnicima naše škole. Kako bi obilježili završetak osnovnoškolskog obrazovanja, učenici su uz podršku razrednica organizirali i uvježbali završnu priredbu te prigodno ukrasili prostor školske dvorane.

Prvi dio svečanosti započeo je Leo Sovar otpjevavši pjesmu „Cesarica“ uz pratnju mladog pijanista Martina Antolovića. Program je nastavila Ana Antolašić na flauti uz izvedbu pjesme „Pjevam danju pjevam noću“. Nino Jambrošić, Patrik Vrbanec, Karlo Filipović, Matija Krznar, Luka Strojko, Gabrijel Režonja i Martin Antolović počastili su publiku recitacijom „Bit ćeš čovjek sine moj“. Drugi dio programa započeo je zajedničkim plesom „Macarena“ u koji se uključila i prisutna publika. Nadalje, učenici su, uz pratnju Karla Filipovića na sintisajzeru, zajednički otpjevali pjesmu „Za dobra stara vremena“, dok je Gabrijel Režonja na trombonu izveo pjesmu „Potočić maleni“ uz pratnju Martina Antolovića na klaviru. Mlada nas je glumačka ekipa, koju su činili Emily Božić, Mia Šela, Julija Žganec, Karlo Filipović i Leo Sovar, počastila zabavnim igrokazom na međimurskom dijalektu „Do da bodo čaplje čapljale“. Za kraj svečanosti, učenici su zajednički otpjevali pjesme „Kad se prijatelji rastaju“ i „A sad adio“ te emotivnim oproštajnim pismom zahvalili svim djelatnicima naše škole na podršci i suradnji u proteklih osam godina. Kroz cijeli program svečanosti vodili su nas Gabrijel Režonja, učenik 8.a razreda te Emily Božić, učenica 8.b razreda.

Svečanost je završila obraćanjem razrednica i ravnateljice uz podjelu svjedodžbi i prigodnih nagrada najuspješnijim učenicima ove generacije. Preostalo nam je jedino poželjeti im sreću u daljnjem školovanju i životu te s veseljem i ponosom pratiti njihove daljnje uspjehe.

objavio: JOSIPA HORVAT   datum: 10. 7. 2023.