ZAPOČEO BRAIN GYM TRENING ZA UČITELJE OŠ PODTUREN

U sklopu projekta RO-KO KOTAČ KOJI POVEZUJE LJUDE

(financiranog od strane Europske unije unutar fonda IPA $ Razvoj ljudskih potencijala unutar natječaja Integracija skupina u nepovoljnom položaju u redovni sustav obrazovanja, Lot 2 Potpora Romima i drugim nacionalnim manjinama i jačanje kapaciteta obrazovnih institucija),

u srijedu dana 16. travnja 2014. započela je edukacija odgojno obrazovnih djelatnika OŠ Podturen u području Brain Gyma. Edukaciju u ukupnom trajanju od 20 sati provest će mr.sc. Tatjana Novosel-Herceg, prof.; jedina licencirana Brain Gym trenerica u Hrvatskoj. Predavačica posjeduje dugogodišnje iskustvo u terapiji glasovno-govornih poremećaja i uvođenju inovativnih terapijskih metoda po uzoru na vodeće svjetske stručnjake iz područja neurosenzomotoričke integracije i logopedije, autorica je i prevoditeljica stručne literature, voditeljica VaLMod centra u Varaždinu.

Učitelji i stručni suradnici u početnom su predavanju i radionici osvijestili karakteristike senzomotoričkog i kognitivnog razvoja djece s naglaskom na razvoj refleksa i djelovanje istih na razvoj intelektualnih, motoričkih i socio-emocionalnih sposobnosti pojedinaca tijekom cijelog života.  Posebni interes učitelji su iskazali za praktične vježbe gimnastike za mozak, koje će usavršiti do kraja edukacije i uključiti u svoj svakodnevni rad s učenicima. Primjena ovih metoda u razrednim odjelima djelovat će stimulativno na stvaranje pozitivnog razrednog ozračja, povećanje koncentracije učenika romske nacionalnosti i ostalih učenika za postizanje optimalnog obrazovnog uspjeha u osnovnoškolskom odgoju i obrazovanju u Osnovnoj školi Podturen.

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 16. 4. 2014.