PŠ NOVAKOVEC - JESENSKA DOGAĐANJA

Mnoštvo zanimljivih aktivnosti i događanja u jesenskim mjesecima razveselilo je učenike Područne škole Novakovec. Neka događanja bila su zajednička za sve učenike škole, a neka pojedinačna.

10. rujna posjetili su nas prometni policajci te su prvašićima na vrlo zanimljiv način pokazali kako se treba ponašati u prometu. Učenici su na poklon dobili reflektirajuće kabanice.

Iskoristili smo toplo i sunčano vrijeme 27. rujna te posjetili voćnjak jabuka obitelji Novak. Šetnjom do voćnjaka učenici su uočavali promjene u prirodi u jesen. U voćnjaku su nas  najprije   poučili o sortama jabuka u njihovom voćnjaku, alatima i opremi koja im je potrebna u radu te pokazali kako treba brati jabuke. Pomogli smo im brati jabuke nakon čega su nas počastili prirodnim sokom od jabuka te jabukama koje smo radosno ponijeli sa sobom.

Sredinom listopada obilježili smo Dane kruha. Uz pomoć naše kuharice, tete Goge, zamijesili smo svoja peciva koja nam je ona  ispekla u pećnici. Školom se širio miris iz pećnice te smo jedva čekali probati „remek-djela“ naših ruku.

18. listopada obilježili smo Dan kravate. Oslikali smo pastelama i vodenim bojama svoju malu kravatu na papiru i  stavili  je oko vrata, a velikim kravatama smo uredili pano. Učenike je iznenadilo da je Hrvatska domovina kravate i da je ona simbol Hrvatske u svijetu.

Sve učenike škole, 7. studenog, dočekalo iznenađenje. Iz prenosivog transportera u učionicu je ušetala mlada kujica iz Skloništa za životinje „Prijatelji“ iz Čakovca. Saznali smo kako se brinu o ostavljenim psima s područja cijele Međimurske županije i na koji način im mi možemo u tome pomoći. Zato smo i donijeli hranu i deke koje će grijati pse u hladnijim danima. Učenici su pozvani da mogu posjetiti sklonište i ako žele da mogu udomiti psa. Ipak, najveće veselje u učionici bila je igra sa psom ( mada je bilo i onih koji su radije sa sigurnije udaljenosti gledali psa ).

U povodu Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, 18. studenog, sa svijećom u rukama krenuli smo do spomenika Vladimira Rojka gdje smo je upalili. Odali smo počast svima koji su braneći Vukovar i Hrvatsku dali svoje  živote, a posebno našem sumještaninu V. Rojku koji je poginuo krajem listopada 1991. godine u obrani grada heroja – Vukovara. Počast smo odali sa roditeljima i članicama Udruge žena “Šipek“ koje su nam i osigurale svijeće.

Više detalja pogledajte u foto-galeriji!

Ljubica Blažon

objavio: Marta Trstenjak   datum: 4. 12. 2019.