OBAVIJEST VEZANA UZ UČENJE NA DALJINU

Do ravnateljice i ostalog pedagoškog osoblja škole dolaze pojedinačne primjedbe roditelja kako je online nastava prezahtjevna i krcata zadacima u nekim predmeta viših razreda naše škole.

O temi optimalnog opterećenja učenika smo, između ostalog,  pričali na virtualnoj sjednici učiteljskog vijeća  u utorak, 24. ožujka 2020. godine. Svjesni smo da učenici imaju puno obaveza, uz prilično česte tehničke poteškoće u prvim tjednima rada u online nastavi.  Svjesni smo da roditelji ne mogu preuzeti učiteljsku ulogu. Učitelji će nastojati smanjiti opseg zadataka i prilagoditi učeničke obaveze novonastaloj situaciji. Zajednički izrađujemo prva tjedna izvješća vezana upravo uz broj aktivnosti, uz prisutnost učenika i broj izostanaka pojedinih učenika. Učitelji su kao i učenici preko noći trebali promijeniti svoj način rada, pronaći metode, pronaći adekvatne izvore znanja te su i oni imali tehničkih problema, istraživali, učili i puno vremena provodili pred računalima.

Dragi učenici, redovitim kontaktima preko virtualnih učionica  Microsoft Teamsa održavajte komunikaciju s učiteljima i razrednicima te spominjajte sve eventualne probleme i poteškoće. Na taj način će učitelji znati da redovito dobivate i pratite njihove poruke i pripremljene sadržaje, a isto tako će imati maksimalno razumijevanje za vas i poduzeti neke radnje pomoći npr. produljenje roka predaje zadaće, skraćivanje zadataka i sl.

Želim vam nadalje uspješno učenje uz pregršt zanimljivih sadržaja!

Marijana Cerovec, ravnateljica OŠ Podturen

objavio: JOSIPA HORVAT   datum: 26. 3. 2020.