Ponovo uspješni na natječaju 39. Smotre „Dragutin Domjanić“

I naše četvrto sudjelovanje na natječaju grada Sveti Ivan Zelina u Smotri kajkavskog dječjeg pjesništvaDragutin Domjanić“ bilo je vrlo uspješno.

Između 400 pristiglih pjesama iz 76 osnovnih škola kajkavskog govornog područja  ocjenjivački sud uvrstio je u ovogodišnju zbirku pjesama i literarni rad našeg učenika Posavi Domagoja iz 6. razreda „Veter v mojem  dvorišču“ mentorice Tajane Gašparić. Pozvane da ilustriraju ovaj Domagojev literarni bombonček , dvije učenice poslale su svoje radove na istoimeni likovni natječaj. Tako stranice zbornika krasi rad Marte Poljaković, a izložen je bio u galeriji Učilišta uz ilustraciju  Eme Šele. Obje su učenice osmog razreda, a mentor je prof. Emanuel Varović.

No ime Podturna  u  Svetom Ivanu Zelini je na svečanom programu u subotu 26. listopada najviše pronijela naša glazbeno – dramsko – scenska skupina „Mali glumci“ nastupajući na otvorenju s igrom „V našoj fari“. Publika je ostajala bez daha slušajući našu kajkavštinu, duhovite i vrlo aktualne skečeve uz kolaž instrumentalnih, pjevanih i plesnih sličica upotpunjenih rekvizitima i nošnjama iz bakinih škrinjica.  Tako je etnološku baštinu podturenskog kraja kroz kreativni rad s talentiranom djecom Jasna Posavi  (učiteljica RN i voditeljica družine) predstavila sudionicima Smotre te bila zasluženo ponosna na oduševljene pohvale i čestitke drugih kolega učitelja, mentora i članova žirija za originalnost, ali i svestranost scenskog izraza. Za sve učenike ovaj je nastup bio posebno i lijepo iskustvo, a učiteljicama mentoricama poticaj za daljnji rad.

Tajana Gašparić

objavio: Marta Trstenjak   datum: 29. 10. 2019.

« Ožujak 2020 »