projekti

Osnovna škola Podturen u školskoj godini 2013./14. provodit će projekt ''RO-KO Kotač koji povezuje ljude'' unutar natječaja Integracija marginaliziranih skupina u redovni obrazovni sustav, LOT 2 : Podrška Romima i drugim nacionalnim manjinama u području obrazovanja i gradnja kapaciteta obrazovnih institucija u okviru pretpristupnog fonda IPA 4: Razvoj ljudskih potencijala. Projekt je vrijedan ukupno 147 094, 00 EUR, od čega Europska unija donira 92,68 % vrijednosti projekta.  Ukupno vrijeme trajanja projekta je 15 mjeseci. Projekt je idejno vlasništvo Osnovne škole Podturen, a na čelu projektnog tima nalaze se voditeljica projekta ravnateljica Marijana Cerovec i koordinatorica edukacije pedagoginja Martina Jalšovec.

Posebni naglasak bit će stavljen na poboljšanje znanja hrvatskog jezika među romskim učenicima, smanjivanje obrazovne nejednakosti u razredima i postizanje poboljšanja obrazovnih rezultata i razine znanja među romskim učenicima. Obrazovanje i educiranje romskih učenika u području odgovornog roditeljstva, prava i odgovornosti, socijalnih i životnih vještina kao i stimulacija suradnje između učenika, roditelja, većinskog stanovništva i učitelja težišta su samog projekta.  Spomenuti ciljevi ostvarivat će se u okviru aktivnosti za učenike, roditelje i učitelje; uz pomoć eminentnih stručnjaka iz područja psihologije i defektologije, terapeuta, te pomoćnika od strane partnera Udruge za poboljšanje kvalitete života iz Podturna, Općine Podturen i Županije Međimurske.

Aktivnosti koje će se provoditi su sljedeće – nabrojene prema ciljnim skupinama:

·         UČENICI: dodatna nastava hrvatskog jezika, pisanje domaće zadaće pod nadzorom, priprema dvojezičnog slikovnog rječnika, trening socijalnih vještina, kreativne aktivnosti, rekreacijske aktivnosti, aktivnosti ljetnog kampa, kazališna predstava za učenike i roditelje.

·         RODITELJI: trening odgovornog roditeljstva i rodne ravnopravnosti, kazališna predstava za učenike i roditelje, osnove poljodjeljstva, tečaj kuhanja i slastičarenja, očuvanje ekološke i etnološke baštine.

·         UČITELJI: studijsko putovanje u Budimpeštu, jačanje kapaciteta s ciljem boljeg rada s romskim učenicima, seminar ‘rad s inojezičnim učenicima’, Brain gym trening.

NARODNA EKO.doc
 VRTIM ZDRAVI FILM.docx