LJETNI KAMP SAVUDRIJA

U sklopu projekta RO-KO Kotač koji povezuje ljude financiranog od strane EU (u sklopu fonda  IPA IV, Razvoj ljudskih potencijala unutar natječaja Integracija skupina u nepovoljnom položaju u redoviti sustav obrazovanja- Lot 2 Potpora Romima i ostalim nacionalnim manjinama u obrazovanju i jačanje kapaciteta obrazovnih institucija) Osnovna škola Podturen organizirala je sedmodnevni ljetni kamp za učenike romske nacionalnosti koji su tijekom školske godine 2013./14. sudjelovali u raznovrsnim aktivnostima projekta.

Na putovanju realiziranom u vremenu od 25. do 31. kolovoza 2014. učenike su pratile autorice projekta ravnateljica Marijana Cerovec i pedagoginja Martina Jalšovec te učiteljice Karmen Srpak, Sanja Seitl i Simona Sakač - i osoblje turističke agencije Jakopić travel. Mali kamperi tom su priikom smješteni u kampu za djecu i mlade Veli Jože u Savudriji prilagođenom raznovrsnim zabavnim i sportskim aktivnostima. U idiličnom ambijentu mora i čiste prirode učenici su uživali u druženju, kupanju, tečaju plivanja, momčadskim i štafetnim sportovima, modeliranju i izrađivanju nakita, učenju u prirodi, pjevanju, crtanju, plesanju, raznim sportskim i plesnim aktivnostima. Poučnosti putovanja doprinjeli su i zanimljivi izleti i razgledi istarskog krajolika, Rijeke, Umaga, Fažane, Pule i čuvenog pulskog amfiteatra, vožnja trajektom te posjet Nacionalnom parku Brijuni i njegovim ekološkim, etnološkim i povijesnim znamenitostima. Svoju  kreativnost i osjećaj za estetiku i ritam učenici su pokazali u maštovitim kreacijama nakita i suvenira te u raznovrsnim plesnim stilovima (trbušni ples, hip hop, break dance) i pjevanju na talent showu zadnje večeri u kampu.

Sedam dana prošlo je za tren, no uspomena na zajedničke pustolovine i prvi samostalni odlazak na more zasigurno će ostati u trajnom sjećanju svim malim i velikim sudionicima aktivnosti ljetnog kampa.

Priloženi dokumenti:
RO-KO_LJETOVANJE.pdf (1.90 MB)

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 16. 4. 2014.

Ovaj mjesec: 2074