Godišnje izdanje lista Glasovi s Mure.
Prvi list izdan je 1965.

U arhivi škole čak je sačuvan  i prvi broj objavljen na dan otvorenja nove školske zgrade 26. prosinca 1965. godine. Ti su učitelji urednici i generacije učenika bili pravi entuzijasti jer je primjerice 1969. godine list izlazio svaka tri mjeseca. Rijetke su škole koje imaju tako dugu tradiciju stvaranja dječjih  listova, malih spomenica raznolikog i bogatog života u školi i oko nje. Zahvaljujući učiteljima  Matiji Miklobušcu  i Ciliki Tarandek koji su birali literarne radove učenika, sačuvan je pisani trag jednog vremena, đačka razmišljanja i problemi s kojima su se susretali. Uz njih mnogi su imenovani i neimenovani učenici i učitelji u to NEračunalno vrijeme na pisaćim mašinama pretipkavali tekstove  i umnožavali listove izvlačenjem na strojevima- pretečama današnjeg fotokopirnog  stroja. Na naslovnici i nekoliko stranica bili su otisnuti i likovni radovi  (isključivo u tehnici linoreza jer je dopuštala kombinaciju više boja i lako umnožavanje stranica za nama nepoznat broj primjeraka). Devedesetih je časopis nekoliko godišta izlazio pod nazivom „Zaljubljeni limač“.

Početak novog stoljeća donio je nagli tehnološki napredak i neograničene mogućnosti u izradi časopisa. Zadnjih  15 godina novi se primjerci rade u prijelomu, na računalu, opremljeni su fotografijama u boji, mnogobrojnim kreativnim likovnim  radovima. Svake školske godine nevelika grupa učenika pokaže interes za pisanje novinskih tekstova, bilježi zbivanja i bira najbolje literarne i likovne radove učenika iz matične i područnih škola.  Unatoč skromnim financijskim mogućnostima, časopis je prerastao u školsku tradiciju. Kao urednice okušale su se učiteljice: Jasna Tanjić, Karmen Oreški, Vera Pongrac, Kristinka Vugrinec, Maja Hajdarović, Blaženka Križan, Marta Trstenjak, Martina Jalšovec i Tajana Gašparić.  Glasovi s Mure čut će se (i čitati) još dugo…

« Ožujak 2021 »