Centar izvrsnosti iz informatike

Misija:

Razvijati i njegovati kreativnost pojedinca, povezivati  i ostvarivati međusobnu suradnju sudionika obrazovnog procesa svih razina i privrede te pružati potporu pojačanom korištenju informacijsko komunikacijske tehnologije.

Vizija:

Postati središnje mjesto u Međimurskoj županiji naprednog informatičkog obrazovanja i podizanja inovativnog kapaciteta Županije.

Voditeljica Centra je Marijana Cerovec, ravnateljica Osnovne škole Podturen.

Predavači u Centru izvrsnosti su ponajbolji učitelji, nastavnici i profesori iz osnovnoškolskih, srednjoškoslih i visoko obrazovnih ustanova sa iznimnim rezultatima u radu s učenicima, stručnom i znanstvenom radu. U rad s učenicima uključivat će se i predavači iz privrede.

Centar izvrsnosti iz informatike u OŠ Podturen započeo je s radom u 12 različitih programa namijenjenih učenicima osnovnim i srednjih škola Međimurske županije u školskoj godini 2010./11.,  a dobru praksu nastavio i sa 6 programa u školskoj godini 2011./12.

Ponuđeni programi nude stjecanje dodatnih znanja učenika iz informatike ali i stjecanje novih znanja i vještina iz područja koja nisu ili su vrlo malo zastupljena u nastavi, razvijanje kreativnosti i otvorenosti prema različitim programskim alatima.

Današnji programerski svijet prepun je izuzetno moćnih programskih jezika, a ono što se s njima može izvesti, ograničeno je samo maštom programera. Ponuđenim programima želimo razvijati otvorenost učenika prema svim alatima te učenikova znanja dovesti na dovoljno visoku razinu da se učeniku omogući jednostavan prijelaz u radu s različitim alatima te razvije svijest o slobodi izbora alata.

« Prosinac 2017 »