UČENICI NIŽIH RAZREDA U ZAGREBU

Učenici od 1. do 4. razreda 26.09.2018.g posjetili su Zagrebačko kazalište lutaka i Izložbu lego kocaka na Zagrebačkom Velesajmu. Lijepo prijepodne proveli su u prostorijama Zagrebačkog kazališta lutaka gdje su sa svojim učiteljicama pogledali lutkarsku kazališnu predstavu Aladin i čarobna svjetiljka.

Predstava donosi živopisnu verziju priče o Aladinu. Aladin se zaljubljuje u princezu Jasminu, ali strahuje da je njegovo siromaštvo nepremostiva prepreka. Duh mu ispunjava želju i pretvara ga u bogataša. Međutim, priča će pokazati da je pravo blago u čovjeku, a ne na njemu. Odijelo ne čini čovjeka! Aladinova priča ima sretan kraj jer nas uči da olako stjecanje bogatstva te laganje nikad ne vode dobru. Aladin spoznaje da Jasmina voli njega, a ne njegov novac ili porijeklo. Ona prepoznaje njegovu smjelost i dobrotu, inteligenciju, prepoznaje nekoga tko će joj život pretvoriti u pravu avanturu, san, sve ono što odstupa od dosadne svakodnevnice u kojoj je stjecanjem okolnosti zarobljena. Priča pokazuje da treba imati vjere u sebe, a ako nas netko voli, voljet će nas sa svim manama i vrlinama. Nečiju naklonost nemojte ni pokušati osvojiti novcem!

Nakon odgledane predstave za sve učenike likovnu radionicu održala je Iva Lipovac lutkarska pedagoginja. Likovna radionica kreativna je nadopuna predstavi koja djeci omogućuje da vide kako uz pomoć mašte te škarica, ljepila, tkanine ili papira nastaje šarmantna lutka. Učenici su izradili lutku Aladina, duha i majmuna Abu. Nakon likovne radionice posjetili smo Zagrebački Velesajam – Izložbu lego kocaka i uživali smo svi u izložbi i u igri s lego kockicama.

Detalje pogledajte u foto galeriji!

objavio: Marta Trstenjak   datum: 29. 9. 2018.