OSMAŠI POSJETILI VUKOVAR-GRAD HEROJ

Tridesetak učenika OŠ Podturen u pratnji ravnateljice Marijane Cerovec i svojih razrednica Terne Radovan i Svetlane Jezernik posjetilo je Vukovar  i upoznalo se s odricanjima i borbama grada heroja, a koje su bile početak razvoja suvremene demokratske Republike Hrvatske.

U bogatom edukativnom programu prvog su dana posjetili Muzej vučedolske golubice (prepun suvremenih audiovizualnih postavki i originalnih artefakata koji datiraju iz 3000. p.n.e.- a svjedoče razvijenoj kulturi, ratarstvu i jednostavnim obrtima), dvorac Eltz, Spomendom hrvatskih branitelja (pod vodstvom časnika hrvatske vojske Petra Ćavara) te sudjelovali u brojnim predavanjima o Domovinskom ratu i tijeku akcija oslobođanja  u dvorani hostela. Drugi dan posjeta obilježen je živopisnim prikazima i replikama u Vukovarskoj bolnici, posjetom Memorijalnom groblju Ovčara, Spomen domu branitelja, Muzeju Domovinskog rata (u vojarni) te Trpinjskoj cesti. Održano je predavanje Škola mira, a učenice  (Marta Mesarek i Lucija Hutinec) sudjelovale su i u kvizu ''Koliko poznaješ Vukovar?' 'i osvojile 4.mjesto.

Izlet je podržan od strane nadležnog Ministarstva znanosti i obrazovanja  te uvršten u Godišnji plan i program rada za učenike osmih razreda cijele Republike Hrvatske.  ''Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar'' svim je osmašima pružio direktni uvid u zbivanja ratnih godina i mukotrpnog puta do hrvatske slobode i neovisnosti.

Detalje s emocionalnog putovanja pronađite u fotogaleriji na brojnim fotografijama zabilježenim od strane naše ravnateljice!

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 26. 2. 2018.