FESTIVAL BAJKI U OGULINU

Dramska družina vođena učiteljicom Jasnom Posavi iz Osnovne škole Podturen nastupala je na 12. festivalu bajki u Ogulinu nazivom Bajka u novom ruhu koji se tradicionalno organizira u rodnom gradu Ivane Brlić Mažuranić sa mnoštvo tematski povezanih događanja ,a  ove godine održao se u tri dana od 9. do 11. lipnja 2017. pa se tako moglo odgledati uprizorenih bajki, kazališnih i lutkarskih predstava, odslušati koncerata, sudjelovati u kreativnim radionicama i sl.  Naziv glazbeno-scenske igre OŠ Podturen, odabrane između velikog broja  prijava je Snjeguljica-Knjiguljica , autorski tekst učiteljice Jasne Posavi u kojem se u formatu bajke susreću upečatljive  ličnosti iz stvarne ljudske povijesti i maštoviti likovi iz bajke Snjeguljica  u suvremenim zbivanjima s prepoznatljivim brigama i problemima osnovnoškolskih učenika. Uvjerljivom glumom i interpretacijom teksta učenici su plijenili pozornost gledaoca te zavrijedili oduševljeni i buran pljesak.  Najviše veselja izazvali su, naravno, kod najmlađe publike. U ulogama Snjeguljice, kraljice, kompjutora, Kleopatre, Indijanke, prahistorijske žene, Ivane Orleanske, Hitlera, prijateljica i prijatelja pojavili su se slijedeći učenici:Andrijana Marija Bobičanec, Marta Polajković, Ema Šela, Dora Hutinec, Ema Šalamon, Karlo Beličanec, Bernarda Kinderić, Larisa Varga, Dolores Varga i Domagoj Posavi.  Nakon održane predstave učenici su posjetili novootvoreni multimedijalni centar, Ivaninu kuću bajki u kojoj su upoznali činjenice iz života naše najpoznatije spisateljice i njezine bajke te  pogledali jednu predstavu zagrebačkog kazališta Smiješak na otvorenoj pozornici unutar Kaštela. Svi punktovi  na kojima su se održavale predstave, koncerti, radionice i slične aktivnosti imale su nazive iz bajki Ivane Brlić Mažuranić: Potjeh, Neva Nevičica, Stribor, Jagor, Regoč, Kosjenka i sl.  Boravak dramske družine i pratitelja  te  čitava manifestacija u Ogulinu bila je vrlo ugodna i zanimljiva.

objavio: Marijana Cerovec   datum: 12. 6. 2017.