ANDI TURK OSIGURAO JE NASTUP NA DRŽAVNOM NATJECANJU "SIGURNO U PROMETU"

Osnovna škola Podturen bila je po sedmi put domaćin Županijskoga natjecanja Sigurno u prometu za učenike osnovnih škola iz Međimurske županije. Na natjecanju u dva dijela: praktičnoj vještini vožnje bicikla te poznavanju prometnih pravila i sigurnosnih mjera za sudionike u prometu, sudjelovalo je 40 natjecatelja iz ukupno deset Međimurskih škola.

Ekipno najuspješniji bili su sudionici iz OŠ Donji Kraljevec s mentoricom Nevenkom Reif: Dora Novak, Nika Ciglarić, David Blažeka i Kevin Branilović.

Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Strahoninec (mentor Boris Tomašić), a treće domaćin OŠ Podturen (mentorica Ružica Murk).

Za ekipu domaćina natjecali su se: Doris Drk, Lea Horvat, Karlo Horvat i Andi Turk.

Posebnu stimulaciju učenicima predstavljale su nagrade za najboljega učenika i učenicu - dva nova bicikla ( nabavljena uz pomoć sponzora Općine Podturen i Savjeta za sigurnost u prometu Međimurske županije ) koje su kući odvezli učenici: Frida Horvat (OŠ Strahoninec) i David Blažeka (OŠ Donji Kraljevec).

Frida Horvat (OŠ Strahoninec), Melanie Horvat (OŠ Orehovica), David Blažeka  (OŠ Donji Kraljevec) i Andi Turk (OŠ Podturen) osvojenim prvim i drugim mjestom plasirali su se na državno natjecanje koje se ove godine održava u Zadru.

Za uspješnu provedbu ovog zahtjevnog natjecanja pobrinuli su se predstavnici sljedećih institucija: HAK Čakovec i Zagreb, Policijska uprava Međimurska te domaćin Osnovna škola Podturen na čelu s ravnateljicom Marijanom Cerovec.

Više detalja pronađite u fotogaleriji!

Uredila: Irena Tot

objavio: MARTINA JALŠOVEC   datum: 3. 5. 2017.